LED lustry

LED lustry se hodí do obývacího pokoje, kuchyně, ale třeba i do ložnice. Prostě všude po bytě, kde se často svítí a je tím pádem třeba šetřit elektrickou energii. A00-281 Elegantní řešení pro každou domácnost, které je navíc hodně skladnou záležitostí a dává slovu lustr nový rozměr. Všichni z nás jsou totiž zvyklí na lustr neskutečně masivních rozměrů, který se skoro nevejde na strop – tohle jsou vlastně spíše jen tenké „placky“.

Hlavním důvodem, proč si ale LED lustry pořizujeme, je jejich umístění v obývacím pokoji – prostě proto, že právě tam se nejlépe vyjímají. Osvětlení je ale nutné vybírat tak, aby vyhovovalo všem členům rodiny a vycházelo vstříc jejich potřebám – což u tohoto typu osvětlení rozhodně nebývá žádný problém. Důležitý je i design, tedy zkrátka a dobře, musí se Vám toto osvětlení i líbit a ideálně by neměl být tento lustr protivný ani návštěvám.

Obrovskou výhodou LED lustru, ale samozřejmě i všeho ostatního LED osvětlení, je velmi nízká spotřeba energie, která zároveň neznamená, že bude světelný tok ve výsledku nějak slabý – právě naopak. Boom, spojený s LED osvětlením, je u nás aktuální už nějaký ten pátek, dřívějším žárovkám s mléčným světlem už prostě a jednoduše odzvonilo.

Diody jsou sice na světě už od roku 1942, ale na dlouhá desetiletí upadly do zapomnění a vlastně se dá bez nadsázky říci, že se objevily až v posledních několika letech. LED lustr dovede uspořit až devět desetin energie oproti běžným žárovkám a jeho životnost je až čtyřicetkrát delší – je to jednoduché, nemá totiž vlákno, které se poměrně rychle opotřebovává.

Mimochodem, pokud je to možné, nenakupujte na tržnicích podezřele levné výrobky. 1Z1-071 Bez kvalitní značky prostě dobré svítidlo nedostanete, dejte se raději do rukou specialistů.